neděle 13. listopadu 2016

Po třech letech

Vlastně je tomu více než 3 roky. Tehdy jsem chtěl vyzkoušet své limity, co vlastně dokážu, jak dokážu pracovat se svou trpělivostí. Nakonec to skončilo neúspěchem, spíše tedy polovičním úspěchem, což je pro mě čistý neúspěch, ale konec mé filozofii teď - především je řeč o kresbě lebky (kterou můžete vidět nalevo na pozadí stránky). Přesně v téhle fázi, ve které jsem ji použil, jsem ji i zanechal, nedodělaná tvář, která ani není tváří.

Včera jsem se ale rozhodl, že lebku dokončím, tedy spíše znovu začnu kreslit, jelikož původní výkres se ztratil. Musím říct, že jsem opravdu vyzkoušel své limity, a to ne jen umělecké (mám pocit, že budu muset začít nosit brýle, jelikož to byl silný nápor na moje oči). Kresba mi trvala 12 hodin, nelituji ani jedné vteřiny z toho času. Byla to zkušenost, která mi vštěpila do hlavy myšlenku nepřetržitého snažení. Navíc jsem si uvědomil, že umění je věc, kterou chci opravdu dělat.

Skull - pen drawing and pastel (pointillism)

4 komentáře:

 1. LEBKA, KTERÁ NENÍ LEBKOU, MĚ VELICE ZAUJALA.

  Mám rozbitou klávesnici, sorry za kapsáč.

  OdpovědětVymazat
 2. Neskutečný obdiv, opravdu musela být zkouškou trpělivosti. Líbí se mi ta lehká asymetrie, lebkounek vypadá tak nějak přirozeně ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Asymetrie hraje velkou roli, byť by se v takové kresbě neměla objevit, ale abych řekl pravdu, i když jsem ji nezamýšlel, jsem za ni rád, jelikož opravdu dodává realistické vykreslení.

   Vymazat
 3. ja obidvujem kazdeho kto vie takto uzasne kreslit!wow

  OdpovědětVymazat